نظافت منزل سریع

در بسیاری از موارد پیش آمده که در خانه خود هستید و در حال استراحت و ناگهان گوشی تلفن شما زنگ میخورد و خبر از حکایت آمدن مهمان ناخوانده دارد، مهمان سر زده !! همان چیزی که باعث ناراحتی بسیاری از خانم های شاغل میباشد زیرا وقت زیادی را برای صرف نظافت منزل خود ندارند و البته میتوان گفت برخی از خانم های خانه دار.

اما در هر صورت شما کاری نمیتوانید کنید و مهمانان شما در راه هستند و شما باید به گونه ای منزل خود را نظافت کنید، اما وقت بسیار تنگ است نمیتوان به صورت کامل این امر را انجام داد چه باید کرد؟ نیازی به نگرانی نیست شما تنها میتوانید با چند ترفند ساده مهمانان خود را فریب دهید و خواس آنها را به جای دیگری پرت کنید! به نظافت منزل خود!

برای اینکه در سریع ترین زمان ممکن شما بتوانید منزل خود را به بهترین نحو ممکن به شکل نظافت شده در بیاورید باید به چند نکته اساسی توجه کنید، با ما همراه باشید تا با آموزش این نکته ها شما را در این امر همراهی کنیم .

گام اول :

به درب وردوی منزل توچه کنید :

اولین برخورد اولین دیدگاه را ایجاد میکند، مهمانان شما هنگام ورود به منزل شما ابتدا با با ورودی شما روبه رو خواهند شد در این قسمت اگر شما کفش هایی را دارید که در حال نامنظم و نا به جایی هستند سریعا به جمع آوری و نظافت محل آنها بپردازید در صورتی که زمان کافی برای جمع اوری آنها را نداشته اید با  یک کیسه رباله از آنها را جمع کرده و در یک گوشه ای پنهان کنید تا در زمان مناسب و سر وقت به نظافت و چینش آنها رسیدگی کنید.

گام دوم :

به مبلمان خود توجه کنید :

سریعا بع سراغ مبلمان خود بروید زیرا دومین محلی است که مهمانان شما با آن سروکار دارند و به سراغ آن میروند اگر چیزی بر روی مبلمان شما به صورت رها شده میباشد سریعا آن را جمع آوری کنید و یا اگر نمیتوانید جمع آوری کنی داخل یک کیشه زباله بگذارید تا در زمان مناسب نسبت به نظافت آنها و چینششان اقدام کنید، دستی بر روی مبلمان خود بکشید با این روش اگر بر روی مبل شما مویی مونده باشد میتوانید آن را بگیرید فقط توجه داشته باشید که دستکش حتما به دست داشته باشید لذا به دست کش مو میچسبد نه دست شما!

گام سوم :

به سراغ آشپزخانه بروید :

در نگاه بعدی آشپزخانه مکانی است که نظم و نظافت در آن باید رعایت شده باشد در این حالت شما باید سریعا اگر ظرف کثیفی دارید در داخل یک قابلمه بزرگ قرار دهید و آن را در گوشه ای پنهان کنید تا سپس به شستشوی آنها بپردارید، اگر بر روی یخچال و یا میز ناهار خوری داخل آشپزخانه مجله ای را رها شده گذاشته اید سریعا آن را جمع و جور کنید و دسته بندی کنید تا نظم شما در منزل را به نمایش در بیاورد .

گام چهارم :

به سراغ اتاق خواب بروید :

اتاق خواب معمولا در این مواقع محل بهم  رختگی و شلختگی شدید تری نسبت به سایر مناطق منزل میباشد لذا به همین دلیل باید در نظافت آن بیشتر دقت شود اگر لباسی دارید که بر روی تخت در حالت رها شده میباشد سریعا آن را به داخل کمد بیندازید و جمع کنید، رو انداز های تخت را به حالت اول و مرتب خود در بیاورید، در صورتی که در محلی از تخت شما چیزی ریخته شده که باعث کثیفی محل شده ان محل را سریعا با رو اندازی تمیز بپوشانید .

گام اخر :

به سراغ سرویس بهداشتی روید :

سرویس بهداشتی خود را فراموش نکنید زیرا از یکی از مهمترین قسمت هایی میباشد که مورد توجه مهمانان شما میباشد به دلیل اینکه آنها پس از وارد شدن به منزل شما برای نظافت و شستشوی دست و صورت خود به آن مراجعه خواهد پس به نظافت آن بسیار توجه کنید .