چطور-سیم-و-کابل-تلویزیون-دیواری-را-مخفی-کنیم

نصب کردن تلویزیون روی دیوار باعث باز شدن فضای اتاق می‌شود. نصب کردن تلویزیون روی دیوار نه تنها باعث زیباتر شدن دکوراسیون می‌شود، بلکه تماشای آن را نیز راحت‌تر می‌کند. قیمت تلویزیون‌های دیواری آن‌چنان بالا نیست و روز به روز محبوبیت آن‌ها در میان مردم بیشتر می‌شود. برای این که نمای آن زیباتر به نظر برسد باید سیم و کابل‌های تلویزیون را مخفی کنید و اطراف آن را از حالت بی نظمی و آشفتگی نجات دهید.

می‌توانید سیم و کابل را در سیم‌پوش‌های پیش ساخته قرار دهید. همین طور می‌توانید رنگ سیم‌پوش را به دلخواه و به طوری که با رنگ اتاق همخوانی داشته باشد انتخاب کنید. ضمن این که نصب آن بسیار آسان است.

باید توجه داشته باشید که آیا دیوار برای کار کردن سیم به صورت توکار هم مناسب است یا نه. برای این کار دیوار باید از نوع کاذب باشد تا بتوان به‌راحتی آن را برش داد. سعی کنید به‌جای این‌که از دیوارهای کناری استفاده کنید، از دیوارهای داخلی استفاده کنید، چون از دیوارهای کناری سیم‌های زیادی عبور کرده و کار را برای شما دشوار خواهد کرد.

به فروشگاه لوازم الکتریکی بروید و کابل‌های اکستنشنی را که لازم دارید تهیه کنید. هم‌چنین برای سوراخ‌هایی که قرار است سیم و کابل‌ها به آن‌ها وارد و یا از آن‌ها خارج شوند پوشش تهیه کنید. تلویزیون را روی دیوار سوار کنید. با اندازه‌گیری مشخص کنید چند متر کابل و چند متر پوشش کابل نیاز دارید.

از یک تکنسین بخواهید یک پریز تو رفته در دیوار بگذارد، طوری که پشت تلویزیون پنهان شود. اگر از نظر شما ایرادی ندارد که یکی از سیم‌ها پیدا باشد، لازم نیست سیم برق را هم از زیر دیوار بکشید.

نقطه‌ای نزدیک پای دیوار یعنی جایی را که کابل بتواند خارج شود علامت بزنید. اندازه‌گیری را مجددا انجام دهید تا مطمئن شوید سیم و کابل به اندازه‌ی کافی بلند هستند. هم‌چنین سوراخ را اندازه بگیرید تا درپوش پریز در آن قرار بگیرد.

در جاهایی از دیوار که علامت زده‌اید سوراخ‌های کوچکی ایجاد کنید. سیم‌ها را از بالا به پایین رد کنید و سپس به جعبه کابل، دستگاه DVD و دیگر وسایل وصل کنید. در آخر پوشش‌ها را نصب کنید.

نکات:

  • قبل از ایجاد برش مطمئن شوید فضای پشت دیوار خالی باشد. ایجاد یک سوراخ کوچک به صورت آزمایشی می‌تواند به شما کمک کند پشت دیوار را ببینید و از خالی بودن آن اطمینان پیدا کنید.
  • قرار دادن سیم و کابل پشت دیوار فقط در دیوارهای کاذب کاربرد دارد که می‌توانید خودتان انجام دهید. اگر دیوارهای خانه‌ی شما آجری است باید از افراد حرفه‌ای برای این کار کمک بگیرید.
  • مطمئن شوید که زیر سازی دیوار توانایی تحمل وزن تلویزیون را دارد.
  • امروزه بسیاری از فروشگاه‌های لوازم صوتی و تصویری خدمات نصب در محل و مخفی سازی سیم و کابل را ارائه می‌دهند . این گزینه برای وقتی است که خودتان از پس انجام کار بر نیایید و نیاز به یک فرد ماهر در این زمینه داشته باشید.

 

منبع: ایرانگان