باورهای-رایج-و-اشتباه-در-مورد-خشکشویی
خشکشویی یکی از عمده مکان‌هایی است که به صورت معمول به آن مراجعه می‌کنیم. شاید جالب باشد در مورد برخی از رازهای بزرگ و اسرار آمیز که پشت پرده‌ی خشکشویی اتفاق می‌افتد بیشتر بدانیم. احتمالا هیچ ایده‌ای در رابطه با اتفاقاتی که  پشت درب‌های بسته‌ی خشکشویی می‌افتد ندارید.
ما در خصوص خشکشویی و نظرات مردم در مورد آن‌ تحقیقاتی را انجام داده‌ایم و به این نتیجه رسیدیم که آن‌چه مردم در رابطه با خشکشویی می‌دانند، بیشتر شبیه به افسانه و خیال است. در این مطلب به باروهای اشتباه و  رایج مردم در خصوص خشکشویی پرداخته‌ایم.

نوشابه لک لباس را پاک می‌کند

نوشابه لباس‌ها را پاک نمی‌کند، چون اگر این‌طور بود ماشین‌های خشکشویی با نوشابه پر می‌شدند. نوشابه تنها باعث وخیم‌تر شدن وضعیت لکه‌ها خواهد شد. برای بر طرف نمودن اثر لک تنها کافی است با دستمالی سفید جای لک را به آرامی پاک کنید. اگر این راهکار بی‌فایده بود در اولین فرصت به خشکشویی مراجعه کرده و این مسئولیت را به آن‌ها محول کنید. به یاد داشته باشید که صادقانه عامل لک را به خشکشویی اطلاع دهید.

نگه داشتن لباس‌ها در کیسه‌های خشکشویی ایرادی ندارد

به صورت معمول خشکشویی لباس‌هایی که به آن‌ها سپرده می‌شود را با پلاستیک و کاور پوشانده و بعد به مشتری تحویل می‌دهند. یکی از باورهای اشتباهی که اغلب شاهد آن هستیم این است که نگه داشتن لباس‌ها در این کیسه‌ها ایرادی ندارد. باید توجه داشته باشید که خشکشویی این کیسه را تنها به این دلیل روی لباس شما می‌کشد که از آلودگی مجدد آن در طول مسیر جلوگیری کند. در واقع  پوشاندن لباس با پلاستیک و نگه داشتن آن در کمد دیواری برای مدت طولانی باعث نفوذ نم و رطوبت به لباس می‌شود. از طرف دیگر این لباس‌ها نیاز به تنفس هوا دارند و پوشاندن آن‌ها با پلاستیک مانع از پریدن بوی مواد شوینده از روی لباس می‌گردد. این جریان هم‌چنین موجب اکسیده شدن لک بر روی لباس شده و شستشو و رفع لکه‌ها را با مشکل رو به رو خواهد کرد.

باورهای رایج و اشتباه در مورد خشکشویی-1

لباس من در خشکشویی به صورت جداگانه شسته می‌شود

این جریان نمی‌تواند حقیقت داشته باشد. چراکه لباس شما به همراه لباس‌های مشتریان دیگر در ماشین خشکشویی شسته می‌شود. البته اگر این فرایند با رعایت اصول بهداشتی صورت بگیرد مشکلی را برای شما به وجود نخواهد آورد.

خشکشویی‌ها هزینه‌ی بالاتری را برای شستشوی لباس‌های زنانه دریافت می‌کنند

این جریان به صورت کلی اشتباه است. تنها دلیلی که برای این تفاوت قیمت وجود دارد می‌تواند این باشد که اتو کردن لباس‌های زنانه به خاطر سایز آن‌ها به مراتب دشوارتر است، چراکه این لباس‌ها بر روی صفحه‌ی اتوی بخار در خشکشویی قرار نمی‌گیرند.

لباس‌هایی که برچسب «فقط خشکشویی» دارند را حتما باید به خشکشویی سپرد

این باور نیز اشتباه است. در واقع می‌توانید برخی لباس‌ها که جنس‌های خاص دارند را با دست بشویید. ژاکت‌های پشم کشمیر را بهتر است دست‌شوی کنید، مخصوصا اگر رنگ لباس روشن باشد.

کت و شلوارهایی که به خشکشویی سپرده می‌شوند اغلب رد اتو دارند

به نظر نمی‌رسد که این مساله در مورد تمام خشکشویی‌ها صادق باشد. از طرفی استفاده‌ی هر روزه از کت شلوار باعث بور شدن پارچه‌ آن می‌شود. اما در کل ممکن است در صورت حرفه‌ای نبودن اتوکار خشکشویی، رد اتو بر روی قسمت‌هایی از لباس مشاهده شود.