استفاده-از-سرکه-برای-نظافت-کابینت-آشپزخان

کابینت آشپزخانه معمولا در معرض پسماندهای غذا و چربی قرار دارد. معمولا این‌ پسماندها با گرد و خاک ترکیب می‌شود و کابینت آشپزخانه را حسابی کثیف و کدر می‌کنند. برای حفظ زیبایی کابینت‌ها باید مرتب آن‌ها را تمیز کنید. سرکه یکی از بهترین مواد شوینده موجود در آشپزخانه است. خاصیت اسیدی آن به پاک شدن چربی کمک می‌کند، اما مواد شیمیایی خورنده ندارد که به چیزی آسیب بزند. تمیز کردن کابینت آشپزخانه با سرکه فرایندی ساده است و کابینت‌های آشپزخانه را مثل روز اول نو و تمیز می‌کند.

مواد لازم

  • سرکه
  • آب
  • دستمال نرم و تمیز
  • بطری اسپری

نحوه نظافت کابینت‌ها با سرکه

مقداری یکسان از آب و سرکه را در یک بطری اسپری بریزید و خوب هم بزنید تا با هم ترکیب شوند. حالا ترکیب را روی کابینت‌ها اسپری کنید و بگذارید برای ۵ دقیقه بماند. برای بار دوم هم ترکیب را روی کابینت‌ها اسپری کنید و بگذارید ۵ دقیقه بماند. حالا دستمال نرم و تمیز را بردارید و خوب روی کابینت‌ها بکشید تا چربی، گرد و خاک و هر گونه کثیفی از روی درها پاک شود و برق بیفتند. اگر یک بار کفایت نکرد، این فرایند را آن‌قدر تکرار کنید تا کابینت‌ها به حدی که می‌خواهید تمیز شوند. پس از این‌که تمام کثیفی از روی کابینت‌ها پاک شد، آن‌ها را با یک دستمال نرم و تمیز کاملا خشک کنید تا مایعات روی آن نمانند و لکی ایجاد نکنند. هم‌چنین اگر درهای کابینت خیس بمانند، گرد و خاک و کثیفی سریع روی آن‌ها می‌نشیند و تمام زحمات‌تان هدر می‌رود.
اگر کابینت‌های آشپزخانه‌ی‌تان خیلی کثیف هستند و ترکیبی که درست کرده‌اید برای تمیز کردن آن‌ها به اندازه‌ی کافی قوی نیست، از سرکه‌ی غلیظ‌تری استفاده کنید یا اگر چنین سرکه‌ای در دسترس ندارید، به‌جای مقادیر یکسان آب و سرکه، سه چهارم سرکه و یک چهارم آب را با هم مخلوط کنید.